Běh mezi mosty se vydařil

Druhý ročník charitativní akce pořádané našim diakonickým střediskem – Domácí hospic Athelas – byl opět úspěšný. Akce se zúčastnilo celkem 755 běžců a na podporu hospice a jeho klientů se vybralo více než půl milionu korun.

V neděli 8. září 2024 se uskutečnil již 2. ročník charitativního závodu Běh mezi mosty, který pořádal Domácí hospic Athelas ve spolupráci se Spolkem Přátel Kamenného mostu Písek.

Již v brzkých ranních hodinách se začal připravovat prostor u Kamenného mostu tak, aby byl nachystaný pro všechny běžce, ambasadory i ostatní návštěvníky. Stavělo se podium, startovní brány, registrační stany, ale také stany s občerstvením a zázemí s herními prvky pro děti.

Ve 12 hodin už přicházeli první závodníci, kteří si vyzvedávali svá startovní čísla. Na pódiu odstartovali rozhovory s ambasadory z řad známých osobností. Dorazila také hlavní ambasadorka závodu Gabriela Soukalová, která později zvedala startovní pásku dětem u Lívancového běhu. Na pódiu také nechyběla ambasadorka běhu Valérie Zawadská.

Moderátoři představovali ambasadorské výzvy, které v průběhu celé akce jejich zástupci plnili. Například Markéta Petrová, která šla trasu 1,4 km na chůdách ve svém barevném kostýmu, basketbalista Vojta Sýkora, který na pódiu losoval výherce svého dresu z letošní All Star Game, nebo Pavel Koc a Spolek fór Protivín, kteří na řece Otavě předvedli dojezd Tour de France. Pivovar Čížová uvařil unikátní edici piva Jelen, které účastníkům akce moc chutnalo. A nakonec i plavec Ríša Bašta, jakožto ambasador, na kánoi pádloval pod Kamenným mostem proti proudu. Celou akci také podpořili Zdravotníci Nemocnice Písek.

Ve 14 hodin započala rozcvička s Veru a slonem, protože každý běžec se musel před výkonem pořádně protáhnout. Poté již odstartoval Lívancový běh pro děti do 6 let, které běželi přes Kamenný most, a na jehož konci dostali medaili, diplom, sladký lívanec a limču.

Těsně před třetí hodinou představil další z ambasadorů svůj projekt Běh za štěstím. Martin Schubert, statečný běžec, který postupně přichází o zrak se rozhodl, že v příštím roce pro Domácí hospic Athelas oběhne celou republiku. My všichni už mu teď moc fandíme a těšíme se.

Od 15. hodiny potom postupně startovali běžci na trasách 10 km, následně 3,4 km a potom 1,4 km.

Běhu se zúčastnili členové téměř všech sportovních klubů z Písku – Sršni Photomate Písek, FC Písek, Házená Sokol Písek, Volejbal Písek, Frisbee Písek, IHC Králové Písek, Floorbal Club Písek, Atletika Písek, NTG Písek, a další.

Vlastní běžecké týmy sestavili také Snop Písek, Faurecia Forvia, Casta Písek, Sladovna Písek, ZŠ Cesta, Písek, Nevidíš, Uslyšíš, Ennovi Písek, Caincross Písecko, Avire Run Squad, Zdrávka Písek, Tylovka, a další menší týmy.

Celou akci moderoval známý sportovní moderátor Vlasta Vlášek spolu s Adinou Kozovou. Svým zpěvem celé odpoledne provázela Eliška Kotlínová. Pro účastníky a návštěvníky byl připravený bohatý doprovodný program. Lezecká stěna a skákací hrad, netradiční dřevěné hry, výtvarné dílny, origami a malování (nejen) na obličej. Návštěvníci si mohli dát šálek kvalitní kávy, pivo, limo, stejně tak lívance, zmrzku, klobásku nebo hamburger.

Závod by se neuskutečnil bez podpory mnoha firem, sponzorů, ale také dobrovolníků, kterých kolem sebe má Domácí hospic Athelas opravdu velké množství a patří jim všem velký dík. Seznam všech partnerů akce najdete na: https://www.behmezimosty.cz/partneri/

A jak samotná akce dopadla v číslech?

Na start se v letošním roce postavilo 755 běžců. Díky všem partnerům akce, ambasadorům, ambasadorským výzvám, běžcům, neběžcům, i dalším skvělým lidem, činí výtěžek z běhu po odečtení většiny nákladů 517 376 Kč. Není to však v tuto chvíli konečná částka, protože některé menší náklady ještě nyní počítáme. I tak si ale myslíme, že výtěžek v hodnotě přes půl milionu korun je úctyhodný a my ze srdce děkujeme všem, kteří nás přišli na náš charitativní závod podpořit.